O mnie

Codzienne dylematy organizacji …

Cześć, mam na imię Sebastian, 45 lat i jestem entuzjastą transformacji cyfrowej i cyberbezpieczeństwa.

Na co dzień zajmuję się bezpieczeństwem informacji, technicznymi zabezpieczeniami i zgodnością z compliance.

Blog kieruję do:

 • Szefa IT, który jest  na ścieżce cyberbzpieczeństwa, a nie posiada „bezpieczników” na pokładzie.
 • Menadżera i Właściciela firmy  odpowiedzialnego za ciągłość działania biznesu, bezpieczeństwo informacji, implementację dyrektyw i rekomendacji  np.RODO, KSC, NIS/NIS2.
 • Studenta informatyki i cyberbezpieczeństwa, który rozpoczyna karierę zawodową.
 • Konsultanta i doradcy Klienta oferującego usługi i produkty w obszarze cybersec.
 • Audytora, który pogłębia swoja wiedzę na temat technicznych zabezpieczeń i nie tylko … 

Znajdziesz usystematyzowane informacje ze sprawdzonych źródeł, wiedzę w obszarze bezpieczeństwa danych, IT, informacji,  praktycznych wskazówek, porównań, analiz, rekomendacji, dobre praktyki.

Przedstawiam to, co nauczyłem się w bieżącym tygodniu i to co mnie zainspirowało uczestnicząc w szkoleniach, webinarach, wykładach, projektach.

Na co dzień dostarczam zabezpieczenia techniczne, audyty bezpieczeństwa, security assessment, usługi SOC/NOC, security awareness, forensic, rozwiązania ICT, Data center,  BCP (business continuity plan) oraz pomagam być zgodnym z compliance.

Moje doświadczenie tj. consulting,  integrator, telecom, integrator, dystrybucja daje perspektywę 360° i możliwość rzetelnej rozmowy o bezpieczeństwie danych, informacji, systemów IT, zgodności z dyrektywami. Pozwala  również dobrać i wdrożyć optymalne zabezpieczenia techniczne i proceduralne.

Rafał Kurpas – dziękuję za bardzo dobrą grafikę i trafną wizualizację mojego przekazu.

Aktualnie pracuję dla Netia Next (integrator usług ICT) jako Konsultant ds. Rozwiązań Cyberbezpieczeństwa w strukturach Netia/Grupa Polsat Plus).

Przedstawiam perspektywę i doświadczenia osoby, która dostarczając usługi, rozwiązania, produkty w obszarze cyberbezpieczeństwa współpracuje zarówno z ekspertami prawa, audytorami, CISO, architektami i wdrożeniowcami technicznych zabezpieczeń, specjalistami SOC, ekspetami DevSecOps, etycznymi hackerami RED/BLUE TEAM, jak i ekspertami informatyki śledczej (Forensic), vendorami i dystrybucją rozwiązań cybersec oraz integratorów.


W każdym z moich postów zwracam się do Czytelnika.

W ramach bloga, będziesz mógł przeczytać min:

 • od czego zacząć, aby sprawdzić, czy moje dane i mój biznes jest bezpieczny?
 • co to znaczy  adekwatne zabezpieczenia?
 • jak sprawdzić czy moi pracownicy są świadomi zagrożeń?
 • jakie konkretne zabezpieczenia powinnam/powinienem wdrożyć?
 • w jaki sposób zrealizować wymagania dyrektyw i rekomendacji?
 • gdzie kupić, na co zwrócić uwagę?
 • jakie są minimalne zabezpieczenia?
 • kto może przeszkolić mój zarząd?
 • jak skutecznie przeszkolić pracowników?
 • co zrobić w przypadku incydentu?
 • w jaki sposób zadbać o ciągłość działania biznesu
 • i wiele więcej
Wykształcenie:
 • PN-EN ISO/IEC 27001:2017 Audytor wewnętrzny
 • studia podyplomowe – zarządzanie cyberbezpieczeństwem (SGH) praca dyplomowa:
  „Wpływ Audytu Bezpieczeństwa na obniżenie ryzyka operacyjnego” pod kierownictwem:
  prof. dr hab. Janusz Zawiła-Niedźwiecki
 • technik systemów komputerowych
 • mgr zarządzanie i marketing

Na co dzień kieruję się maksymą:5

ISO

należę do:

referencje

Sebastian is passionate about cybersecurity, he always tries to see big picture and help customer as much of possible in scope of his responsibility. Professional, friendly and diligent. It's pleasure to work with him.
Jak znam Sebastiana zawsze był pełen fascynacji aspektami cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Buduje zaufanie i trwałe relacje wśród swoich Klientów, co przekłada się na otwartość i łatwość prowadzenia rozmów handlowych. Znajomość rynku, ciągła chęć uczenia się i doskonała koordynacja prac projektowych to cechy godne polecenia.
Sebastian jest osobą skuteczną, zaangażowaną, rzetelną, z wysoką kulturą osobistą, entuzjastycznie nastawiony do świata. Posiada dobre rozpoznanie rynku, podczas codziennej pracy ukierunkowany jest na klienta, chętnie zdobywa i dzieli się wiedzą. Buduje silne partnerstwa i sprawnie współpracuje z zespołem, identyfikuje się z firmą i chętnie inicjuje nowe aktywności mające na celu wzmocnienie marki. Doskonale radzi sobie we współpracy z firmami TOP100 i TOP500. Otwarty umysł, umiejętności komunikacyjne i motywacja są silnymi stronami Sebastiana, co zasługuje na słowa uznania i rekomendację.
Pracowałam z Sebastianem Paczkowskim przy budowaniu partnerstwa, którego konsekwencją było rozszerzenie portfela usług o nowe kompetencje. Zainicjował prace między firmami i konsekwentnie dążył do opracowania planów działania, targetu, know-how produktowego. Dostarcza swoim Klientom coś więcej niż produkty i usługi tj. design thinking, gdzie poznaje specyfikę działalności, uwarunkowania rynkowe i wspólnie wypracowuje optymalne scenariusze współpracy. Komunikatywność, optymizm, terminowość , kreatywność, umiejętności prezentacyjne, determinacja i wysoka kultura osobista to cechy warte podkreślenia. Posiada duże rozeznanie rynku nowych technologii, wyzwań transformacji cyfrowej oraz wiedzę merytoryczną, którą chętnie się dzieli. To wszystko sprawia, że współpraca jest merytoryczna i partnerska.prowadzenia rozmów handlowych. Znajomość rynku, ciągła chęć uczenia się i doskonała koordynacja prac projektowych to cechy godne polecenia.
Miałem przyjemność współpracować z Sebastianem przy kilku projektach. Zaangażowanie, wiedza i kompetencje zawodowe oraz, last but not least, kompetencje osobiste. Niesamowita umiejętność nawiązywania kontaktów sprawia, że po kilku minutach rozmowy traktujecie go jak starego znajomego. Sebastian będzie stanowił bezcenne wzmocnienie każdego zespołu.
Sebastian is a highly enthusiastic and professional Account Manager who delivered revenue consistently. Sebastian has engaged with an energy that is infectious, he is well respected by both technical and sales people, this greatly enhances his effectiveness in the field, moreover he is pragmatic, thinks ahead and he is extremely self-controlled under stress conditions. I would have no hesitation in recommending him for a senior business development role in the cyber security or general technology market.

Referencje dostępne na LinkedIn